Gala Roku Botaniki

piątek 25 listopada 2022

W dniu 3 grudnia 2022 r. w Auli Wydziału Biologii UW (ul. Miecznikowa 1), odbyła się Gala Roku Botaniki.

Podczas wydarzenia celebrującego cykl Roku Botaniki były: wykłady znakomitych botaników, koncert Chóru Wydziału Biologii, a także wystawa prac laureatów konkursu fotograficznego.

W programie wydarzenia:

11.00–11.15 Uroczyste otwarcie

11.15–12.15 Wykłady* zaproszonych prelegentów:

• prof. dr hab. Beata Zagórska-Marek (Uniwersytet Wrocławski): „Zazielenianie Ziemi w skali geologicznej – historia konkurencji i współpracy
  • dr hab. Mirosław Makohonienko, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: „Rzeka czasu – rośliny i człowiek w zmieniającym się świecie”

12.20–12.40 Koncert Chóru Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

12.40–13.10 Przerwa

13.10–13.40 Podsumowanie Roku Botaniki

13.40–15.00 Ogłoszenie wyników konkursu „Piękno świata roślin, grzybów i śluzowców”. Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych laureatów konkursu.

* Wykłady były zarejestrowane i po wydarzeniu udostępnione będą na stronach internetowych Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Organizator:

Polskie Towarzystwo Botaniczne