Polak Polakowi hejterem, czyli dlaczego zaczęliśmy się nienawidzić?

piątek 27 października 2017

14 listopada 2017 r. odbyła się zorganizowana przez Uniwersytet Otwarty UW debata „Polak Polakowi hejterem, czyli dlaczego zaczęliśmy się nienawidzić?”.

Podczas debaty postawione zostały pytania o definicję i ramy prawne hejtu, o charakterystykę zjawiska na gruncie psychologicznym, politycznym, religijnym oraz w świecie mediów. Prelegenci przywoływali przykłady z własnej praktyki, a także zastanawiali się, w jaki sposób można przeciwdziałać temu zjawisku.

W debacie wzięło udział zróżnicowane grono prelegentów:

dr Julia Barlińska – asystent w Katedrze Psychologii Społecznej na Wydziale Psychologii UW

ks. Bogdan Bartołd – Proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie

dr Bartłomiej Biskup – adiunkt w Zakładzie Socjologii i Psychologii Polityki Instytutu Nauk Politycznych UW

Karolina Korwin-Piotrowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna

Marcin Sośniak – naczelnik wydziału w Zespole Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

Relacja z wydarzenia jest dostępna także online na naszym kanale YouTube.