Wykład online

piątek 21 maja 2021

Lekarze na krańcu świata, czyli o polskich medykach na misjach zagranicznych

 

Jak wygląda świat, w którym dostęp do opieki medycznej jest luksusem, nieosiągalnym dla setek tysięcy osób? Jak żyją ludzie, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie, z powodu chorób, głodu i wojen? Z jakimi problemami musi się borykać lekarz pracujący w obozie uchodźców lub w afrykańskiej wiosce? Czy misje medyczne przyczyniają się do poprawy poziomu opieki medycznej w krajach dotkniętych kryzysami? 

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu i Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykład online – spotkanie z dwiema wyjątkowymi lekarkami, które opowiedzą o swojej pracy na misjach medycznych.
 
Naszymi Prelegentkami będą:

🔸 dr Katarzyna Błądek-Grzelczak - dentystka; uczestniczyła w misjach w Irackim Kurdystanie, Tanzanii, Papui Nowej Gwinei, Gruzji i Mjanmie,

🔸 dr Beata Stecz-Niciak – ginekolożka; uczestniczyła w misjach w Jordanii i Tanzanii.


 
Kiedy? Czwartek 27 maja 2021 r. o godz. 18:00
 
Gdzie? Transmisja wykładu zostanie zrealizowana za pośrednictwem serwisu YouTube

 LINK DO ZAPISU TRANSMISJI: https://youtu.be/mc02L3k9mJs 

 

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku


 
O współorganizatorach:

 

🔹 Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna

Od 1999 roku Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. Działania PMM opierają się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarzy, rehabilitantów, a także psychologów i analityków medycznych.

🔹 Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu

Jednostka Uniwersytetu Warszawskiego, której misją jest rozwijanie kompetencji społecznych, promowanie wartości i postaw etycznych oraz integracja społeczności
akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego, poprzez prowadzenie działań wolontariackich.

🔹 Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Otwarty UW, organizator wykładu, zaprasza do zapoznania się z ofertą kursów: https://www.uo.uw.edu.pl/kursy​​. W ofercie UOUW znajdują się obecnie kursy online, ze wszystkich dziedzin wiedzy - od humanistyki i nauk społecznych, przez języki obce po nauki przyrodnicze i ścisłe.