Czym się zajmujemy?

czwartek 03 sierpnia 2023

 

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego to wyjątkowe miejsce, w którym osoby dorosłe mogą się rozwijać, podnosić swoje kompetencje i zdobywać nowe umiejętności. Szukasz kursu, na którym poznasz filozofię stoicką i jej potencjał we współczesnym świecie? A może interesują Cię praktyczne rady dotyczące oszczędzania lub chcesz rozpocząć naukę nowego języka? Nic prostszego! Już od 15 lat niezmiennie dokładamy wszelkich starań, by oferować najwyższej jakości usługi edukacyjne dostępne dla wszystkich dorosłych – bez względu na wiek czy posiadane wykształcenie. 

Od początku działalności w ofercie Uniwersytetu Otwartego UW pojawiło się w sumie ponad 10 330 kursów, uruchomione zostały 7 624 grupy, podjęto współpracę z ponad 2 200 Wykładowcami, a konto Słuchacza założyło ponad 100 000 użytkowników. 

 

 

CO ROBIMY POZA KURSAMI:

 

Nasza działalność nie ogranicza się jednak wyłącznie do kursów – organizujemy także wykłady, debaty i wyjątkowe spotkania z ciekawymi gośćmi. Zapraszamy zarówno na otwarte wydarzenia stacjonarne organizowane w naszej nowej siedzibie przy ulicy Dobrej 55, jak i na nasz kanał na YouTube, gdzie czeka na Was mnóstwo wartościowych treści. 

W samym 2022 roku zorganizowaliśmy aż 8 wydarzeń i 16 wykładów online, które są dostępne na kanale YouTube UOUW.

 

 

Poza tym Uniwersytet Otwarty UW aktywnie włączył się w obchody 100-lecia Roku Botaniki i zorganizował m.in. cykl 12 wykładów online „Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok”. Więcej informacji – TUTAJ.

 

Ponadto w związku z agresją Rosji na Ukrainę i masowym napływem przychodźców z Ukrainy do Polski, Uniwersytet Otwarty UW włączył się w działania Uniwersytetu Warszawskiego związane z nauczaniem języka polskiego jako obcego. Więcej informacji – TUTAJ.

 

Do tej pory w 2023 roku zorganizowaliśmy już 4 wykłady otwarte w cyklu poświęconym trzęsieniom ziemi, do czego zmotywowały nas ostatnie wydarzenia mające miejsce w Turcji. Do obejrzenia -TUTAJ.

 

 

Poza tym, 15 marca, z okazji jubileuszu 15-lecia oraz zmiany naszej siedziby, odbyła się uroczystość #UOUW NA DOBREJ 55.

 

 

 

Bądźcie na bieżąco, obserwując nasze kanały społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz YouTube

 

Już wkrótce zdradzimy szczegóły na temat najbliższego wydarzenia 7 września!