Bazyliszek dla dorosłych, czyli legenda z historią i medycyną w tle

czwartek 15 listopada 2018

Niezwykły wieczór sensacji przygotowany przez Uniwersytet Otwarty UW we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym pt. „Bazyliszek dla dorosłych, czyli legenda z historią i medycyną w tle” już za nami.

Wydarzenie to odbyło się 13 listopada 2018 r., o godz. 18:00 w Auli Starej Biblioteki UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wieczór sensacji miał na celu pokazanie interdyscyplinarności nauk przez pryzmat powszechnie znanej legendy o Bazyliszku.

Eksperci i popularyzatorzy nauki z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego postarali się odpowiedzieć m.in. na pytania: Gdzie jest ziarno prawdy w legendzie o Bazyliszku? Jak wyglądała dawna Warszawa? Do jakiego zwierzęcia najbardziej podobny jest Bazyliszek i czy Smok wawelski mógł być jego krewnym? Cóż takiego kryło się w oczach bestii albo Czy Bazyliszek mógł przeżyć?

Gośćmi wydarzenia byli:

• prof. Jerzy Dzik paleobiolog, ewolucjonista z Wydziału Biologii UW,
  • prof. Marek Kowalczyk-Hernández specjalista od optyki okularowej i optometrii z Wydziału Fizyki UW,
  • dr Aleksandra Piotrowska psycholog związana z Wydziałem Pedagogicznym UW,
  • prof. Dariusz Sitkiewicz biochemik kliniczny z WUM,
  • dr Adam Tyszkiewicz historyk sztuki, archeolog, Dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM,
  • prof. Andrzej Wysmołek fizyk doświadczalny z Wydziału Fizyki UW.

Inscenizacje przedstawiające fragmenty legendy o Bazyliszku przygotował Teatr Polonistyki im. Eligiusza Szymanisa.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘC ORAZ TRANSMISJI Z TEGO WYDARZENIA!