Wykład online

poniedziałek 11 kwietnia 2022

Z przyjemnością zapraszamy na czwarty wykład online z cyklu „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!”

 

25 kwietnia (poniedziałek) 2022 roku o godz. 18:00 odbyła się prelekcja pt. Flora Arktyki w obliczu globalnych zmian klimatycznych”, którą wygłosił dr Paweł Wąsowicz, botanik w Islandzkim Instytucie Historii Naturalnej. Prelegent prowadzi badania nad biogeografią, filogeografią, taksonomią roślin oraz ekologią inwazyjnych gatunków obcych. 

 

 

Podczas wykładu przedstawione zostały główne fakty dotyczące wpływu globalnego ocieplenia na świat roślin Arktyki: kierunki zmian oraz ich konsekwencje w bliższej i dalszej przyszłości. 

 

 

 

                                                                               LINK DO NAGRANIA: https://youtu.be/OFhcSg0ByRk

 

 

 

 

Cykl wykładów „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!” współorganizują:

 

 

🔹 Polskie Towarzystwo Botaniczne

Powstałe w 1922 roku Polskie Towarzystwo Botaniczne zrzesza naukowców zajmujących się roślinami, grzybami, porostami oraz glonami, z których tylko część jest zaliczana do królestwa roślin. W ramach obchodów stulecia naszego stowarzyszenia planujemy m.in. wydarzenia przeznaczone dla szerokiej publiczności, takie jak wystawy uliczne i webinaria (szczegóły na stronie https://pbsociety.org.pl/).    

 

 

🔹 Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

 

Uniwersytet Otwarty UW, organizator wykładu, zaprasza do zapoznania się z ofertą kursów online i stacjonarnych: https://www.uo.uw.edu.pl/kursy. W ofercie UOUW znajdują się obecnie kursy ze wszystkich dziedzin wiedzy - od humanistyki i nauk społecznych, przez języki obce po nauki przyrodnicze i ścisłe.