Wykład online

niedziela 10 kwietnia 2022

Z przyjemnością zapraszamy na piąty wykład online z cyklu „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!”

 

16 maja (poniedziałek) 2022 roku o godz. 18:00 odbyła się prelekcja pt. Sto lat starań o ochronę Puszczy Białowieskiej”, którą wygłosił   
prof. dr hab. inż. Bogdan Jaroszewicz z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego - Kierownik Białowieskiej Stacji Geobotanicznej UW.

 

Podczas wykładu została przedstawiona historia rozwoju ochrony przyrody w Puszczy Białowieskiej oraz wyzwania związane ze współczesnymi zagrożeniami i sposobem zarządzania tym kompleksem leśnym.

 

 

Prelegent jest ekologiem ekosystemów leśnych. Prowadzi badania nad interakcjami rośliny-zwierzęta, wpływem zmian klimatu na skład gatunkowy i funkcjonowanie leśnych zespołów roślinnych oraz wpływem różnorodności biologicznej lasów na dobrostan człowieka i funkcjonowanie ekosystemów leśnych.

 

 

LINK DO NAGRANIAhttps://youtu.be/1SUYrIqjYY0

 

 

 

Cykl wykładów „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!” współorganizują:

 

 

🔹 Polskie Towarzystwo Botaniczne

Powstałe w 1922 roku Polskie Towarzystwo Botaniczne zrzesza naukowców zajmujących się roślinami, grzybami, porostami oraz glonami, z których tylko część jest zaliczana do królestwa roślin. W ramach obchodów stulecia naszego stowarzyszenia planujemy m.in. wydarzenia przeznaczone dla szerokiej publiczności, takie jak wystawy uliczne i webinaria (szczegóły na stronie https://pbsociety.org.pl/).    

 

 

🔹 Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

 

Uniwersytet Otwarty UW, organizator wykładu, zaprasza do zapoznania się z ofertą kursów online i stacjonarnych: https://www.uo.uw.edu.pl/kursy. W ofercie UOUW znajdują się obecnie kursy ze wszystkich dziedzin wiedzy - od humanistyki i nauk społecznych, przez języki obce po nauki przyrodnicze i ścisłe.