Wykład online

poniedziałek 13 czerwca 2022

Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia szóstego wykładu online z cyklu „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!”

 

20 czerwca (poniedziałek) 2022 roku o godz. 18:00 odbył się prelekcja pt. „Rośliny z pomocą w naprawie środowiska - fitoremediacja”, który wygłosił prof. dr hab. Stanisław Gawroński z SGGW w Warszawie. 

 

Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się o:

- rodowodzie fitoremediacji i jej zastosowaniu

- gatunkach roślin przywracających do natury glebę, wodę i powietrze

- fitoremediacji metali ciężkich i metali szlachetnych

- fitotremediacji zanieczyszczeń organicznych w tym mikroplastiku

- roli roślin w naszym otoczeniu: biofilia, nasze samopoczucie, fitoremediacja w pomieszczeniach.

 

 

Prelegent jest Fitotechnologiem i Członkiem Rady Naukowej Instytutu Fizjologii Roślin Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz Rady Naukowej Ogrodu Botanicznego – Centrum Różnorodności Biologicznej PAN w Powsinie. 

W 2015 r. został nagrodzony najwyższym międzynarodowym wyróżnieniem za osiągnięcia w dziedzinie fitotechnologii, nagrodą Milton Gordon Award, przyznawaną jednej osobie w danym roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Fitotechnologii.

 

 

 

LINK DO NAGRANIA: https://youtu.be/nLGNGoNwUzw

 

 

 

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w transmisji, w późniejszym terminie udostępnimy nagranie z wykładu na naszym kanale w serwisie YouTube

 

Transmisja wykładu zostanie zrealizowana za pośrednictwem serwisu YouTube, a informacje o niej będą udostępnione na stronie internetowej UOUW oraz na portalu Facebook.

 

 

Cykl wykładów „Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok!” współorganizują:

 

 

🔹 Polskie Towarzystwo Botaniczne

Powstałe w 1922 roku Polskie Towarzystwo Botaniczne zrzesza naukowców zajmujących się roślinami, grzybami, porostami oraz glonami, z których tylko część jest zaliczana do królestwa roślin. W ramach obchodów stulecia naszego stowarzyszenia planujemy m.in. wydarzenia przeznaczone dla szerokiej publiczności, takie jak wystawy uliczne i webinaria (szczegóły na stronie https://pbsociety.org.pl/).    

 

 

🔹 Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

 

Uniwersytet Otwarty UW, organizator wykładu, zaprasza do zapoznania się z ofertą kursów online i stacjonarnych: https://www.uo.uw.edu.pl/kursy. W ofercie UOUW znajdują się obecnie kursy ze wszystkich dziedzin wiedzy - od humanistyki i nauk społecznych, przez języki obce po nauki przyrodnicze i ścisłe.