Wciąż trwa rekrutacja na kursy UOUW

środa 26 września 2018

Uniwersytet Otwarty UW już od 10 lat oferuje osobom dorosłym możliwość uczestniczenia w kursach otwartych prowadzonych przez kadrę Uniwersytetu Warszawskiego, a od bieżącego roku akademickiego – również Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Oferta kursów I trymestru roku akademickiego 2018/2019 dostępna jest w zakładce KURSY. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa ponad 280 propozycji kursowych, z czego niemal 80 to nowości – wybrane z nich można zobaczyć TUTAJ.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się uruchomiony po raz kolejny cykl „Ucz się od najlepszych”. To okazja do spotkań z wybitnymi ekspertami z różnych dziedzin nauki. W tym trymestrze szczególnie polecamy kurs „Arkana ludzkiego umysłu – część druga”, w ramach którego wykłady wygłoszą tak wybitni znawcy psychologii jak Andrzej Depko, Jacek Santorski, Dorota Zawadzka czy prof. Bogdan Wojciszke. Nie zabraknie propozycji dla miłośników dziennikarstwa i mediów – kurs „Czwarta władza, czyli o mediach od kuchni” pomoże zrozumieć mechanizmy przepływu informacji w sferze medialnej.

 

Pragniemy też podzielić się dobrą wiadomością: Uniwersytet Otwarty UW od bieżącego roku akademickiego współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Dzięki temu nasi Słuchacze mogą czerpać wiedzę z kolejnego obszaru i poznać od podszewki jedną z najbardziej prestiżowych uczelni medycznych w kraju. Międzyuczelnianą współpracę rozpoczynamy dwoma kursami: „Kobiece ciało, emocje i dusza – zmysłowa integracja” oraz „Styl życia pod lupą, czyli jak rozpoznawać mity związane ze zdrowiem”.