W bieżącym roku akademickim Uniwersytet Otwarty UW świętuje jubileusz 10-lecia działalności. Już od dekady mamy zaszczyt oferować Państwu szeroką gamę kursów otwartych w ramach 6 Dziedzin Wiedzy. Grono Słuchaczy Uniwersytetu Otwartego UW liczy obecnie ponad 73 tys. osób i ciągle się powiększa. To dla nas najlepszy dowód na wciąż rosnącą potrzebę edukacji ustawicznej osób dorosłych.

Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania tego jubileuszu. Dziękujemy za udział w Konferencji Jubileuszowej, która odbyła się w dniach 9–10 maja 2018 r., poświęconej tematyce edukacji, a także za udział w debacie "Uczę się, bo lubię, czyli edukacja jako styl życia współczesnego człowieka", która zwieńczyła pierwszy dzień konferencji (9 maja 2018 r.). W ramach obchodów jubileuszu planowana jest także kolejna debata w czerwcu 2018 r. (szczegóły wkrótce).

Jestem przekonana, że 10 lat to nie tylko dobry czas na podsumowania, ale również doskonały moment do podjęcia nowych wyzwań. Dlatego życzę Państwu wiele sukcesów edukacyjnych, rozwijania pasji i podnoszenia kompetencji, a przede wszystkim nieustającej satysfakcji płynącej z uczenia się przez całe życie. 

Dyrektor Uniwersytetu Otwartego UW

dr Katarzyna Lubryczyńska-Cichocka